Začněte s BIM včas

BIM již od roku 2022 bude požadován pro nadlimitní veřejné zakázky. V některých zemích západní Evropy tomu již tak je a BIM zde pomáhá šetřit prostředky investované do veřejných staveb. Pro zavedení BIM je potřeba připravit nejen software, ale i lidi a nastavit procesy uvnitř firmy, proto se již velké společnosti začaly připravovat. Do budoucna tato změna ovlivní i jejich dodavatelský řetězec. Zachovejte si svoji konkurenceschopnost a začněte se připravovat na BIM včas.

Jak vidí BIM v Metrostavu?

Jaké nástroje zvolit?

Autodesk nabízí jednoznačně nejlepší sadu softwarů pro BIM, využijete ji od návrhu budovy, či infrastruktury až po samotnou výstavbu.  Pokud používáte např. Revit a AutoCAD, určitě se vám vyplatí lépe Sada aplikací, se kterou navíc získáte další nástroje pro BIM na příklad Navisworks Manage, díky kterému můžete koordinovat jednotlivé profese a uvidíte proces výstavby v čase.

Kromě nástrojů pro projektování, je potřeba i platforma, která propojuje vaše projektová data v reálném čase od návrhu až po realizaci a zaručí vám absolutní přehled o projektu. Díky této platformě zamezíte ztrátě informací.

Sada aplikací pro architekturu a stavebnictví poskytuje přístup k integrovaným nástrojům jako je  Revit®, Civil 3D®, AutoCAD® a Navisworks®.  Díky Navisworks  Manage můžete koordinovat jednotlivé profese a uvidíte proces výstavby v čase.  Tyto softwary v kombinaci s dalšími specializovanými softwary pro váš obor, vám umožní snadno pracovat v prostředí BIM. Náklady na více práce vám ušetří automatická detekce kolizí. Automaticky generované výkazy a řezy vám ušetří čas.

Sada aplikací obsahuje všechny nástroje, které potřebujete při řízení komplexního projektu, vyplatí se již při používání  dvou produktů. Díky kombinaci správného použití metodiky BIM a vhodného softwaru můžete optimalizovat své náklady a navíc získat lepší kontrolu nad samotným projektem.

Jaké  jsou výhody BIM s podporou cloudu:

  • Jeden zdroj dat po celou dobu životního cyklu
  • Rychlejší výpočetní výkon pro simulace a vizualizace – virtuální a rozšířená realita
  • Podrobnější analýzy pro informovaná rozhodnutí a plánování budoucích projektů
  • Víceoborová spolupráce v reálném čase mezi zeměpisně roztříštěnými týmy
  • Přístup k datům projektu kdykoli a odkudkoli a na libovolném zařízení

S Autodesk BIM 360 získáte vždy přístup k aktuálním datům. Váš tým může na základě práv nahlížet do projektu, editovat ho, komentovat, kdykoli a odkudkoli.  Už nemusíte otevírat soubory v jedné aplikaci a komentovat je v jiné aplikaci. Tím se se vyvarujete případným chybám.

 

Další informace o řešení pro BIM získáte u autorizovaných prodejců