AutoCAD Civil 3D 2009 a podpora rozsáhlých 3D povrchů
Do verze 2008 byla v Civilu 3D podpora velkých datových sad omezena, nicméně nová verze vše mění! Jakmile bodová data určená pro vytvoření povrchu přesáhnou hodnotu 2 miliónů, je povrch okamžitě…
Do verze 2008 byla v Civilu 3D podpora velkých datových sad omezena, nicméně nová verze vše mění!
Jakmile bodová data určená pro vytvoření povrchu přesáhnou hodnotu 2 miliónů, je povrch okamžitě uložen do externího souboru s příponou .mms a jediné omezení, které tak uživatel má je výkonnost pracovní stanice, na které s daty pracuje.
Samozřejmě ne každý uživatel tuto možnost použije, ale minimálně na akademické půdy dochází k nejrůznějším studiím a výzkumům. Během experimentů prováděných při skenování je často nutné vytvářet a pracovat s modely s několika miliony bodů.
V normální praxi při zpracování tradičních projektů není většinou nutné ani u komplexnějších projektů využívat většinu velmi podrobných dat. Opravdu potřebujete body po pěti centimetrech, abyste zpracovali standardní projekt?
Na druhou stranu, pro analýzy stability svahů či hledání tektonických a statických následků zemětřesení by již odpověď asi zněla jinak.
Kromě toho, že nyní máme možnost vytvářet povrchy z rozsáhlejších datových sad, můžeme navíc nové povrchy pročistit pomocí inteligentního algoritmu v rámci nástrojů „Simplify surface“ (Zjednodušení povrchu). K dispozici je také několik nových možností jako úprava hran nebo odstranění nepotřebných bodů. Vše proto pozorně vyzkoušejte a porovnejte vytvořené povrchy.
Převzato z: http://2dtocivil3d.typepad.com/2d_to_civil_3d_varsity_vi/2008/09/talent-wins-gam.html