portál uživatelů
softwarů Autodesk

SOUTĚŽ – 2. část webináře „Je elektrika pro strojaře opravdu tak nedostupná?“

Strojírenství

Produktivita návrhu (požadavky zákazníků na dokumentaci) Pokud chceme být produktivnější při návrhu elektroprojektu, je nejdůležitější mít všechny podklady/představy zákazníka na finální projekt. V A…

SOUTĚŽ – 2. část webináře „Je elektrika pro strojaře opravdu tak nedostupná?“

Produktivita návrhu (požadavky zákazníků na dokumentaci)

Pokud chceme být produktivnější při návrhu elektroprojektu, je nejdůležitější mít všechny podklady/představy zákazníka na finální projekt. V AutoCAD ecscad tvoříme zapojovačku podle IEC normy, tedy symboly zařízení a komponent mají normu vzhledu. Zákazník, ale může požadovat specifický přístup, detaily a formu dokumentace.

V projektu musíme počítat i s těmi „malými kolečky“ – svorkami a jednotlivými vodiči. A že jich za několik hodin dokážeme vytvořit, že ano? Při průměrném rozsahu projektu je v polohopisce nějaká organizace svorek do jednotlivých svorkovnic skoro nadlidský výkon a navíc chce zákazník popsat i jednotlivé kontakty, propojení můstků a označení náhradních svorek. A chce to graficky, chce to do tabulky… A tak by měl jednoznačně definovaný projekt i vypadat.

Pokud jsme v nastavení projektu a při tvorbě zapojovačky trochu důslední, máte vyhráno. Jednotlivé svorkovnice jsou pak otázkou několika minut a report vždy zobrazí aktuální informace. Jednotlivé vodiče již nemusíme hledat po výkresech, ale jednoduše vytváříme grafické a tabulkové reporty….

Na přizpůsobení jednotlivých zařízení nebo celých částí projektu je AutoCAD ecscad „expertem“. Snad každý již vytvářel/editoval blok v klasickém AutoCADu a zde je to pro jednotlivá zařízení ještě jednodušší.

Další část online semináře se bude konat 17.1.2012. Na seminář se zaregistrujte zde.

Kdo neměl příležitost zúčastnit se semináře, může shlédnout záznam na:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=is2V0yGE9w4