Základní přizpůsobení AutoCADu, 3. díl
Více konfiguracíKdyž konfigurujete pro AutoCAD ukazovací zařízení a ovladače plotru, dodané informace jsou zaznamenány v konfiguračním souboru. Výchozí umístění souboru acad2004.cfg je uvedeno v sezna…
Více konfigurací
Když konfigurujete pro AutoCAD ukazovací zařízení a ovladače plotru, dodané informace jsou zaznamenány v konfiguračním souboru. Výchozí umístění souboru acad2004.cfg je uvedeno v seznamu na kartě Soubory dialogu Možnosti (pole Názvy souborů nabídky, nápovědy a další), ale můžete určit alternativní cestu, název souboru nebo obojí.
Obvykle je potřeba pouze jedna konfigurace, ale někdy jich můžete potřebovat více. Pokud například používáte myš pro většinu práce, ale občas potřebujete velký digitalizační tablet, můžete nastavením systému ovládat více konfigurací a nemusíte při každé změně zařízení znovu procházet celý konfigurační proces.
V produktu AutoCAD hodnoty systémových proměnných a konfiguračních voleb z dialogu Možnosti jsou uloženy v konfiguračním souboru. Jestliže chcete mít různá nastavení pro tyto proměnné a operační parametry, můžete jejich jednotlivé hodnoty uložit do různých konfiguračních souborů. Seznam systémových proměnných a místo jejich uložení naleznete v části Systémové proměnné v dokumentaci Referenční příručka.
Chcete-li využít výhod více konfigurací, musíte nastavit AutoCAD tak, aby použil různé konfigurační soubory. Pomocí přepínače /c definujte alternativní konfigurační soubory při spuštění.
Více výkresových složek
Správa více výkresových složek je nejen pohodlná, ale často nezbytná. Uspořádání výkresových a jiných souvisejících souborů do samostatných adresářů usnadňuje základní správu souborů.
Adresář /AcadJobs můžete nastavit tak, aby obsahoval podadresáře výkresů. Podadresáře výkresů mohou obsahovat další podadresáře, ve kterých budou související podpůrné soubory pro daný určitý typ výkresu nebo pro úlohu. Adresář /AcadJobs/Job1/Support může obsahovat bloky a soubory AutoLISPu specifické výkresovým souborům v adresáři /AcadJobs/Job1. Zadáním support (bez předcházející cesty) v cestě Support přidáte adresář support v rámci aktuální složky do cesty Support. Všimněte si, že jestliže pomocí dialogu Možnosti určíte adresář, AutoCAD vytvoří pevně definovanou cestu k danému adresáři. Chcete-li použít konvenci názvu uvedenou dříve, je nutné určit podpůrnou cestu s přepínačem /s na příkazovém řádku.
Jestliže se ujistíte, že požadovaný výkresový adresář je aktuální adresář při spuštění produktu AutoCAD, všechny soubory a podadresáře v příslušném adresáři budou snadno přístupné. Vytvořit lze programovou ikonu nebo položku nabídky Start, která určí platný pracovní adresář pro každou úlohu.
Dávkový program můžete použít jako alternativní způsob k použití ikon nebo nabídek. Pomocí dávkových programů můžete automaticky vytvořit adresáře nových úloh. Následující dávkový program ověří, že určený adresář existuje, nastaví tento adresář na aktuální a potom spustí AutoCAD.
@echo off
C:
if exist AcadJobsJobs%1 goto RUNACAD
echo.
echo *** Vytváří se AcadJobsJobs%1
echo *** Stiskem kláves Ctrl+C zrušíte akci.
echo.
pause
mkdir AcadJobsJobs%1
:RUNACAD
cd AcadJobsJobs%1
start C:AutoCADacad.exe
Pomocí Poznámkového bloku nebo jiného textového ASCII editoru uložte tento dávkový program do souboru pojmenovaného acad.bat. Ujistěte se, že jste změnili název jednotky a adresáře, aby odpovídaly názvům ve vašem systému. Umístěte tento soubor do adresáře, který je v systémové vyhledávací cestě (například C:winnt). Tento dávkový soubor můžete spustit pomocí příkazu Spustit v nabídce Start nebo poklepáním na soubor v Průzkumníku. Jestliže jste uložili soubor jako acad.bat, použijte následující syntaxi:
acad názevúlohy
pro případ, kde názevúlohy je název adresáře úlohy, která má být aktuální.