Využijte maximálně studentské licence, 2. díl
Není příliš zvykem, že bychom na stránkách našeho portálu doporučovali školení. Řada těchto aktivit, je určena převážně komerčním uživatelům a poměrně minimálně zohledňuje metodické informace a zkušen…
Není příliš zvykem, že bychom na stránkách našeho portálu doporučovali školení. Řada těchto aktivit, je určena převážně komerčním uživatelům a poměrně minimálně zohledňuje metodické informace a zkušenosti vhodné pro výuku. Dnešní článek věnujeme akci, která je v této oblasti ukázkou, jak má školení pro pedagogické pracovníky vypadat.
Probíhá v několika týdnech měsíce září a je výsledkem dlouhodobé systematické podpory školství. Školení bylo připraveno společností Computer Agency, o.p.s. jako součást strategie integrace produktů firmy Autodesk do výuky na středních a vyšších školách. Pozvání na školení se zvědavostí přijala i část naší redakce a zařadili jsme se do sekce strojírenství se zaměřením na aktualizaci znalostí produktu Autodesk Inventor Professional 11 CZ.
Tři dny strávené v příjemném prostředí učeben VUT FS na Technické 2 v Brně byly nejen nabity informacemi, ale navíc vytvořily řadu zajímavých příležitostí pro individuální diskuse o problematice výuky aplikovaných ICT na našich školách.
Samozřejmostí při školení je kvalitní technické zázemí poskytované
učebnami na VUT FS v Brně
Součástí školení bylo také představení zcela nové strategie Autodesku v oblasti pokrytí výuky studentskými licencemi, která se zařadila díky flexibilnímu dvouletému bezplatnému licencování mezi ty nejprogresivnější.
Jak vypadalo školení?
Školení bylo směřováno do dvou pracovních skupin. První byla určena začínajícím uživatelům a druhá pokročilým. V našem článku se soustředíme pouze na tu druhou, která je pro řadu vyučujících z oboru zajímavější. Je poměrně běžné, že i v komerční praxi dodavatelé software vsází na určitou podobu technické podpory a vzdělávacích aktivit. Tato akce nebyla výjimkou.
Hlavním cílem školení bylo představit stěžejní novinky Autodesk Inventoru Professional 11 CZ, který je k dispozici našim školám v podobě jak školních tak studentských multilicencí. Osobně jsem uvítal toto školení, především z pohledu velkého časového vytížení. Navíc ve výpočetní technice platí desetinásobně pravidlo o tom, že získaná informace je daleko efektnější než samostudium. To platí nejen v komerční praxi, ale i ve školství.
Jeden z příkladu na FEM analýzy
Školení bylo připraveno opravdu precizně především po stránce praktických příkladů. Ty se velmi pozitivně podepsali na srozumitelnosti jednotlivých oblastí, včetně problematiky FEM a CAE výpočtů. Analýzy jsou nejen novinkou v Autodesk Inventoru a tvoří perspektivně základ strategie rozvoje oborově orientovaných CAD/CAE/FEM aplikací.
Na závěr svých postřehů bych velmi rád podotkl jednu zkušenost a tou je přístup přednášejícího k výkladu vlastní problematiky. Na jakémkoli školení věnovaném problematice výkladu z oboru aplikovaných informačních technologií jsou zásadní složkou především praktické ukázky a zkušenosti. V tomto případě lze díky Ing. Davidu Palouškovi školení pořádané Computer Agency, o.p.s. jednoznačně doporučit všem, kteří mají zájem o rychlou aktualizaci svých vědomostí. Ušetříte nejen čas, ale dozvíte se řadu zajímavých postřehů a zkušeností.
Jedna z připravených sestav pro řešení dynamické simulace
Školení je navíc důkazem současného směru, který výrazně již několik let ovlivňuje vývoj oborově orientovaných aplikací. Jedná se především o stále větší využití 3D virtuálních modelů nejen pro tvorbu výkresové dokumentace, ale především pro CAE/FEM analýzy tak, aby byl výrobek „vychytán“ po všech stránkách ještě před vlastním řešením technologie a spuštěním výroby.
Další kontakt: Computer Agency, o.p.s.