Jak rychle a jednoduše začít s Civilem 3D?
1) První věc, bez které se neobejdete a nutně ji potřebujete je software. Bezplatnou studentskou verzi produktu Civil 3D naleznete na portálu Autodesk Student Community. Zde se stačí zaregistrovat (čá…
1) První věc, bez které se neobejdete a nutně ji potřebujete je software. Bezplatnou studentskou verzi produktu Civil 3D naleznete na portálu Autodesk Student Community. Zde se stačí zaregistrovat (část registrace je i v češtině). Přitom nezáleží na tom, kterou školu studujete nebo jaký studijní program navštěvujete. Zcela zdarma získáte plně funkční roční studentskou licenci Civilu 3D, kterou můžete příští rok obnovit, v případě, že ještě stále budete studovat. Příjemné, nemyslíte?
2) Nainstalujte aplikaci a zaregistrujte ji pomocí sériového čísla prostřednictvím internetu pro Vaše použití. Registrovaný Civil 3D můžete instalovat pro osobní použití na více strojů (domácí PC, notebook…). Navíc se samozřejmě ujistěte, zda splňujete alespoň minimální systémové požadavky aplikace (mimochodem, verze 2007 není kompatibilní s MS Vista, ale verze 2008 už ano).
3) Přihlaste se na stránku studentské komunity, kde jste již zaregistrováni a klepněte na volbu Learning and Tutorials nalevo a poté vyberte AutoCAD Civil 3D na pravé straně. Najděte odkaz na „Civil3D Curriculum materials“, který je umístěn pod Additional Resources. Nyní máte s dispozici vše, co pro začátek práce s programem Civil 3D opravdu potřebujete a můžete začít s projektováním!
4) Nainstalujte Curriculum, kde jak zjistíte existují dvě sekce- instruktorská a studentská. V případě, že je to Vaše první zkušenost s profesionální aplikací pro projektování, měli byste začít od začátku. Na úvod jsou v kapitole totiž zmíněny základní (tzn. důležité) informace o průběhu, struktuře a odpovědnosti každého člověka zapojeného do typického projektu.
5) A to nejdůležitější nakonec – snažte se své zážitky sdílet s ostatní členy studentské komunity – buďte aktivní a dozvíte se víc. Občas také pročítejte blogy, zaměřené na tuto problematiku. Jejich autoři tráví spoustu času hledání, vymýšlením a testováním těch nejlepších funkcí, tipů a triků, návodů, tutoriálů atd.
Celý studentský portál společnosti Autodesk je veden v angličtině, protože se jedná o mezinárodní projekt. Je pravděpodobné, že některé části výukových materiálů nebudou plně odpovídat obvyklým českým standardům, ale také není nikde psáno, že budete v budoucnosti pracovat právě v České republice nebo pro české zákazníky.
Díky Autodesk Student Community získáte přehled o celosvětových trendech v oblasti, která Vás zajímá a možná narazíte na velmi zajímavé kontakty.