Dokumentace
Rozšíření výškových kót V předchozích verzích byla možnost úpravy zobrazení anotací omezená. Autoři se pokouší vyjít vstříc požadavkům zákazníků, a proto ve verzi 2008 objevíte novinku v pod…
Rozšíření výškových kót
V předchozích verzích byla možnost úpravy zobrazení anotací omezená. Autoři se pokouší vyjít vstříc požadavkům zákazníků, a proto ve verzi 2008 objevíte novinku v podobě rozšířeného menu v „Kreslení – Výšková kóta“ kde je k výškové kótě přiřazena možnost souřadnice bodu. Samotná výšková kóta doznala změn, kdy je možné přímo ovlivnit velikost odkazové čáry přímo při tvorbě kóty, nebo při následné editaci (pomocí modrých uchopovacích bodů viz. obr.).
Nabízí se i možnost vytvořit odkaz šikmý, což je v rozporu se zvyklostmi projektantů v ČR. Toto vylepšení má i svou negativní stránku, která spočívá v nárůstu práce při tvorbě výškové kóty a potřebu správného nastavení grafické značky odkazu. V šabloně je umístěna šipka s úhlem sevření pouze 30 stupňů, přičemž naším zvykem je používat značku s úhlem 90. Správné nastavení šipky dosáhnete v menu „Nastavení – Anotace – Šipky kót“
Přepis zobrazení geometrie
Ve většině případů je nutné, aby se grafická reprezentace jedné entity měnila v závislosti na účelu výkresu (studie, prováděcí dokumentace atd.). Z tohoto důvodu je do kontextového menu, které po označení entity vyvoláte pravým tlačítkem myši, přidána možnost „Přepis zobrazení v pohledu“.
Tato nabídka má tři další, „Podle prvku… , Podle kategorie… , Podle filtru…“ Při potvrzení „Podle prvku…“ se objeví menu, ve kterém je možné editovat všechny dostupné grafické parametry entity (viz obr.).
Jak je z obrázku patrné, lze u prvků kontrolovat viditelnost, zobrazení v půltónech, průhlednost a všechny parametry čar a šraf elementu.
Další možnost „Podle kategorie“ je známá již z předchozích verzí. Možnost editace grafiky je zde omezenější. Poslední možností je „Podle filtru…“, což je velmi podobné možnosti “Podle kategorie..“. Jde o rozšíření, které umožňuje přepsání zobrazení jasně specifikovaných prvků vybraných pomocí definovaného filtru.
Další rozšíření
Revit v nové verzi nabízí i další vylepšení v oblasti dokumentace. Jde především o způsob tisku a prezentace výsledného projektu.
Propojení s Google Earth
Zřejmě všichni čtenáři tuší, co fenomén s názvem Google Earth znamená a k čemu jej lze užít. Revit má v aktuální verzi implementovaný modul pomocí kterého lze výsledek vaší práce znázornit v prostředí tohoto produktu a přiblížit tak investorovi „reálnou“ pozici jeho budoucí nemovitosti. Revit vytvoří KML nebo KMZ soubor, který je pak možné v Google Earth otevřít.
DWG
Exportním formátem Revit Architecture 2008 je formát AutoCAD 2007. Co se týče 3D DWG souborů, k jejichž exportu dojde při jakémkoliv 3D zobrazení., skládají se z poly-mesh objektů, které vytváří jednoduchou geometrii a ACIS solid prvků pro geometrii složitou. Díky těmto formátům je možné bezproblémově převést projekt z Revit Architecture do 3D Studia MAX. Jeho poslední verze už dokáže načíst projekt Revitu přímo, což otevírá cestu k velmi realistickým vizualizacím.