Jak přesvědčit Autodesk Raster Design, aby pracoval se soubory PDF?
Pro převedení souboru PDF existují dva způsoby, které závisí na vašem programovém vybavení. 1.Pro převedení soboru PDF do rastrového formátu TIFF je asi nejjednodušší použít aplikaci Adobe Acrobat. …
Pro převedení souboru PDF existují dva způsoby, které závisí na vašem programovém vybavení.
1.Pro převedení soboru PDF do rastrového formátu TIFF je asi nejjednodušší použít aplikaci Adobe Acrobat.
2.Jestliže nemáte k dispozici její plnou verzi, můžete postupovat následovně:
Kopírování výřezu v aplikaci Adobe Reader
3.V aplikaci Adobe Reader přejdeme k nabídce Nástroje > Vybírání a zvětšení > Nástroj Snímek.
4.Pomocí nástroje Snímek označíme myší výřez ze souboru PDF, který potřebujeme v prostředí Raster Designu zpracovat. Tím dojde k automatickému zkopírování zvoleného výřezu do schránky.
5.Nyní přejdeme do produktu AutoCAD 2010 nebo jemu podobného a zvolíme nástroj pro vkládání objektů ze schránky – Vložit s upřesněním (v ribbonu hledejte následovně – záložka Výchozí, panel Schránka a Vložit s upřesněním).
Umístění nástroje pro vkládání objektů ze schránky
6.Zkopírovanou oblast do výkresu vložíme jako obrázek (Entita obrázek) a potvrdíme tlačítkem OK.
Výběr typů vložení při vkládání objektů s upřesněním
7.Klepneme do výkresu a tím zvolíme umístění obrázku. Poté stačí dvakrát stisknout klávesu Enter pro měřítko rovno 1 a rotaci rovnou nule.
8.Jakmile je obrázek vložen do výkresu, vybereme ho a klepneme na něj pravým tlačítkem.
9.V zobrazeném kontextovém menu najdeme volbu Obrázek > Upravit > Uložit jako.
10.Obrázek pojmenujeme a uložíme ho ideálně do stejného adresáře jako otevřený výkres. Není to sice nutné pro samotnou práci s obrázkem, ale může se vám stát, že rastr po delší době nenajdete.
11.Nyní je třeba obrázek převést do bitonální, tedy černobílé podoby. Postup bude poněkud delší, protože při převodu na bitonální rastr nejprve dochází k inverzi barev. Bílá se tedy převede na černou atd.
12.V případě, že používáte ovládací prvek Pás karet (Ribbon), zvolte záložku aplikace Raster Design, tedy Image, vyberte panel Edit, rozbalte skupinu nástrojů Process image (zpracování rastrů) a klepněte na volbu Change color depth (změnit barevnou hloubku).
Změna barevné hloubky obrázku v aplikaci Raster Design
13.V příkazové řádce budete dotázáni na jednu z voleb. Zvolíme proto B, proto převod do bitonálního rastru. Po převodu bude snímek zobrazen jako negativ.
14.Příkaz proto ještě dvakrát zopakujeme. Nejprve zvolíme možnost I a rastr převedeme na indexovou barvu. Po tomto zásahu nedojde k žádné vizuální změně.
15.Proto příkaz ještě jednou zopakujeme a obrázek převedeme zpět na bitonální. Nyní by již měl být zobrazen přesně tak, jak pro práci potřebujeme.
16.Nyní máme rastr připraven, uložíme tedy výkres a můžeme pokračovat se zpracováním obrázku.
Převzato z: http://civil3dnovice.blogspot.com