SOUTĚŽ – Záznam z úvodního semináře zaměřeného na elektro dokumentaci
Ukázka z prostředí Autocad ecscad, nastavení systémových a projektových možností nám ukázala jednoduchou možnost tvorby „živé“ projektové dokumentace ve formátu DWG. Projektová dokumentace je tvořen…
Ukázka z prostředí Autocad ecscad, nastavení systémových a projektových možností nám ukázala jednoduchou možnost tvorby „živé“ projektové dokumentace ve formátu DWG.
Projektová dokumentace je tvořena v Autocad ecscadu v několika krocích, v první části online semináře jsme si ukázali jednoduché liniové schéma. Vložení symbolu zařízení, přiřazení výrobce, projekční značení, editace umístnění a další základní funkce pro tvorbu.
Všechny informace, tedy projekční značení, značka zařízení a její poloha na výkrese, čerpané informace z databáze výrobců, popisný jazykový text a další vlastnosti jsou automaticky ukládány do databáze na pozadí. Tím máme zaručenu možnost spolupráce v projekčních týmech, rychlé vyhledávání a editaci (i hromadně) jednotlivých vlastností vložených zařízení a hlavně možnost využití těchto informací pro jednotlivé reporty.
Další výhodou databáze a ukázali jsme si na příkladu relé a jeho kontaktů, jsou propojení neustále živá a informace přístupné nad celým projektem. První automatická kontrola, kterou jsme vyzkoušeli, hlídá při vkládání počet vložených kontaktů pro předem definované relé.
V úvodní ukázce tvorby liniového schéma jsme si ukázali jak praktické je používat systém, který nás neustále „hlídá“ a tím zaručuje uživatelům vytvářet precizní projekty elektro dokumentace. Autocad ecscad navíc využívá všech příkazů ověřeného Autocadu a tím snižuje uživatelské nároky na zapracování.
Na co se můžeme těšit příště? Desítky a stovky svorek obsahuje každý projekt a my si ukážeme jak je organizovat. Základní instalace neobsahuje požadovaný symbol pro vložení? Ukážeme si jak ho vytvořit a jak na tvorbu makra, které nám ulehčí práci při vkládání opakovaných okruhů.
Záznam online semináře můžete shlédnout zde: