Moderní software navrhuje produkty simulací jejich vývoje
Dreamcatcher využívá množství vstupů a uživatelem zadaných parametrů, a na základě specifických algoritmů, které napodobují proces od vývoje k výrobě, modeluje daný objekt. Tato inovativní aplika…
Dreamcatcher využívá množství vstupů a uživatelem zadaných parametrů, a na základě specifických algoritmů, které napodobují proces od vývoje k výrobě, modeluje daný objekt. Tato inovativní aplikace naznačuje, jak se mohou změnit kreativní možnosti průmyslu. Mark Davis, ředitel Autodesku pro oblast navrhování říká: „Mnoho návrhářů a designerů už teď mají starosti o svá pracovní místa a pochybují o tom, že 3D aplikace dokáže narhnout „něco pěkného“.“
Konzoly pro lunární vozidlo
Software Dreamcatcher začíná svůj proces simulování vývoje tím, že nabídne uživateli řadu možných řešení. Pak dochází k tzv. křížení, alias aplikace zkombinuje to nejlepší ze všech variant, které uživatel vybral. Dodá k tomu další nové varianty návrhu a vzniká tak nová generace řešení. Software je tak schopný generovat tisíce a tisíce různých variantních řešení.
Když produktový návrhář či inženýr dospěje za pomoci Dreamcatcheru k cíli návrhu, společně s dodržením všech parametrů jako jsou materiály, výkonnost či náklady, výsledek bude jedinečný. Příkladem může být ukázka toho, co aplikace vyprodukuje, když jí zadáte úlohu pro návrh židle. Vidíte, tři návrhy, první kde nohy jsou pevné celky až po poslední, kde je celá židle složená z množství prokládaných „lešení“.
Dreamcatcher je na vzestupu. Do teď spíše vytvářel jednotlivé komponenty k větším objektů. Ale stále více a více designerů, ale i animátorů, umělců, výrobců využívá jeho funkcí, hlavně ve spojitosti s možností využití 3D tiskáren. Jeho výhodou je to, že vytváří obrovské množství kvalitních variant, kdy ať už vyberete jakoukoliv jako finální, vždy vyberete dobře. Autodesk věří v to, že průmyslový design brzo pochopí sílu této aplikace a přijme generativní software za svůj, stejně jako tomu bylo kdysi u Inventoru či 3DS Maxu.
Zdroj článku MIT Technology Review