portál uživatelů
softwarů Autodesk

Z eBooku NEOHROŽENÁ VÝROBA: Trendy snižující efektivitu práce

Strojírenství

Speciálně na AutodeskClub.cz vám přinášíme jednu z kapitol z publikace Neohrožená výroba. V této publikaci zjistíte, proč tolik konstrukčních projektů selhává – a co s tím můžete udělat. Prozkoumáte p…

Z eBooku NEOHROŽENÁ VÝROBA: Trendy snižující efektivitu práce
Speciálně na AutodeskClub.cz vám přinášíme jednu z kapitol z publikace Neohrožená výroba. V této publikaci zjistíte, proč tolik konstrukčních projektů selhává – a co s tím můžete udělat. Prozkoumáte pětici převládající trendů u vývoje výrobků, jež ovlivňují efektivitu inženýrů, a posoudíte strategie, které můžete použít k jejich překonání. Čtěte s námi první veřejnou ukázku publikace.

 

Kapitola: TRENDY SNIŽUJÍCÍ EFEKTIVITU PRÁCE

Co má vliv na efektivitu práce? Abychom na zmíněnou otázku odpověděli, musíme vzít v úvahu trendy, které mají vliv na efektivitu inženýrských prací. Při vývoji výrobků dnes máme celkem pět převládajících trendů, které snižují produktivitu práce inženýrů a komplikují vývoj výrobků.

NAVRHOVÁNÍ JE STÁLE „DEMOKRATIČTĚJŠÍ“

Inženýři už nejsou jediní, kdo ovlivňují tvar, funkce a komponenty výrobku. Dnes se od nich očekává, že poskytují součinnost celé řadě interních a externích partnerů projektu, kteří mohou návrhy výrobků revidovat a připomínkovat. Inženýři proto potřebují technologii, která dokáže návrhové informace rychle a snadno sdílet – a zároveň chránit jejich duševní vlastnictví. Jejich kolegové také musí mít možnost navrhnout změny v ná- vrhu a uzavřít tak připomínkování. Všechny strany, které v projektu hrají svou roli, potřebují nástroj pro sdílení jejich komentářů, nápadů a myšlenek týkajících se návrhu. Více informací o tomto trendu najdete zde na webu Lifecycle Insights.

SOUČASNÉ VÝROBKY JSOU STÁLE SLOŽITĚJŠÍ

Výrobky dnes obsahují výrazně větší podíl elektroniky a softwaru než dřív. Především požadavky zákazníků vedou společnosti k přechodu k výrobkům se softwarem a ekosystémem služeb, tedy na ucelenou kombinaci výrobků a služeb. Zákazníci také chtějí ovlivňovat vzhled výrobků a získá- vat „řešení“ na míru . Výrobci reagují na tyto požadavky ve snaze získat větší podíl na trhu. Hledají proto cesty, jak vyhovět těmto požadavkům. Prakticky ve všech aspektech návrhu výrobku tak inženýři čelí větším a složitějším požadavkům než dřív.

PRÁCE INŽENÝRA JE Z PODSTATY CHOULOSTIVÁ

Zůstanou-li v hotovém návrhu konstrukční chyby, mohou mít pro inženýry katastrofální následky. Na jejich stoly se tak vracející požadavky na provedení změn, které způsobují zmatky a mimořádné situace. To pak vede k přepracovávání návrhů a selhávajícím prototypům. Konstrukční chyby odebírají zdroje potřebné k dalšímu vývoji projektů. Ve skutečnosti 60 % respondentů studie The Simulation Driven Design nestihlo splnit projektové termíny kvůli selhání prototypů. Inženýrům zde mohou pomoci technologie ověřující chování výrobků prostřednictvím simulací již v raných fázích navrhování, stejně jako technologie podporující rychlou tvorbu prototypů. Umožňují také snadné a rychlé úpravy z geometrie při přípravě modelů pro simulace a tisk. Více informací o tomto trendu najdete zde na webu Lifecycle Insights.

Více o problematice snižování efektivity práce najdete po registraci v eBooku

Autor: Chad Jackson

 

Chad Jackson

Chad Jackson je analytikem a prezidentem v externí výzkumné firmě Lifecycle Insights, která analyzuje a zveřejňuje stovky článků o technologiích a jejich využití při navrhování výrobků. Vyhledávaný řečník Chad Jackson přednáší doma i v zahraničí a v rámci svých výzkumných studií provedl průzkum mezi tisícovkami inženýrských organizací. Spoluuvádí mnohé show na webu a získal si také renomé posouváním hranic u klíčových otázek.