Propojení rastrových, vektorových a GPS dat, 3. díl
Poznámka: O připojování rastrových obrázků do vektorových map byla řeč v předchozích částech tohoto seriálu o Autodesk Mapu – konkrétně to byla série článků s názvem „Připojení rastrových …
Poznámka: O připojování rastrových obrázků do vektorových map byla řeč v předchozích částech tohoto seriálu o Autodesk Mapu – konkrétně to byla série článků s názvem „Připojení rastrových obrázků do mapy“.
6. Abyste viděli vektorovou mapu „nahoře“ a rastrový obrázek byl „dole“, musíte z roletového menu Autodesk Mapu zvolit položku Tools > Display Order > Send to Back (viz Obrázek 6). Na výzvu příkazového řádku vyberte myší vložený rastrový obrázek a potvrďte klávesou Enter.
Nyní si jako aktuální zvolte hladinu nazvanou gpspoints, která je již vytvořena ve výkrese Streets.dwg.
Poznámka: Všechny body, které následně budete používat, byly získány pomocí ručního GPS přijímače Garmin.
Obrázek 6: Změna priority zobrazení jednotlivých objektů ve výkrese, rastrový obrázek nyní bude „dole“ a bude tak vidět vektorová mapa.
7. Nyní si spusťte program GPS2CAD. V předcházejících částech našeho seriálu jste se mohli dozvědět, jakým způsobem se stahují naměřená data z ručního GPS přijímače do počítače. Nyní je způsob obdobný. Připojte GPS přijímač k počítači a stáhněte všechny naměřené body do počítače (viz Obrázek 7).
Obrázek 7: Stahované naměřené body v hlavním okně GPS2CADu.
8. Stažené body nyní chcete vidět v souřadném systému UTM, takže si klikněte v hlavním okně GPS2CADu na kartu „as CAD Points“ (viz Obrázek 8).
Obrázek 8: Stažené naměřené body z GPS přijímače zobrazené v souřadném systému UTM.