Autodesk DWF Composer, 1. díl
Potřebujete sdílet návrhová data? Rozhodli jste se plně digitalizovat proces posuzování a změn návrhů? Chcete zajistit přenos aktuálních informací mezi členy pracovního týmu s co nejmenším počtem…
Potřebujete sdílet návrhová data? Rozhodli jste se plně digitalizovat proces posuzování a změn návrhů? Chcete zajistit přenos aktuálních informací mezi členy pracovního týmu s co nejmenším počtem chyb? Pak je právě pro Vás řešením Autodesk DWF Composer, který byl nedávno uveden na trh.
DWF Composer využívá formátu DWF (Design Web Format), který zachovává inženýrská návrhová data. Uživatelům umožňuje velice rychle a efektivně posuzovat, označovat a revidovat návrhy. Celý cyklus se tak výrazně zkrátí a zjednoduší.
Samozřejmostí je tisk souborů ve stejné kvalitě jako z AutoCADu.
Výhoda formátu DWF oproti klasickému papíru je zcela evidentní. Již samotná doprava papírové dokumentace stojí peníze. S použitím DWF Composeru tento problém odpadá. Elektronická forma přenosu dat je velmi rychlá a proto mohou členové pracovního týmu obdržet aktuální informace okamžitě.
DWF soubory také zabírají méně místa na disku (1/10 velikosti PDF, 1/25 DWG) a jeho vytvoření je mnohem rychlejší než u PDF souboru.
Další plus DWF Composeru je jeho nenáročnost jak hardwarová (min. procesor Intel Pentium (AMD) 200MHz,Windows NT/2000/XP,64MB RAM, 32MB na disku, rozlišení 800×600, IE 5.5, CD ROM) tak uživatelská. Je vytvořen pro pracovníky, kteří neznají systémy CAD, ale zároveň pracují s CADovskými programy.
Každý nový software přináší v začátcích snížení produktivity. Toto není případ DWF Composeru, protože svým intuitivním ovládáním a nenáročností přispívá k zefektivnění pracovního cyklu.
Podívejme se nyní krátce na to, co nám DWF Composer přináší.
Prohlížení souborů
Prohlížení DWF souborů je velmi jednoduché. Pomocí panelu „Navigator“ je možné procházet jednotlivými listy souboru. Navigaci lze uskutečnit hypertextovými odkazy nebo malými náhledy jednotlivých listů. Procházet lze také značky.
Nástroje DWF Composeru
Pomocí nástroje „Kóty“ s automatickým uchopením objektu lze odměřovat vzdálenosti, zjišťovat délku úseček nebo měřit plochu objektů.
„Shape Tools“ usnadní tvorbu „redline“ geometrie.
Do výkresu lze jednoduše přidávat razítka, textové poznámky, značky s popiskami.
Pomocí záložky „Markups“ na panelu „Navigator“ jste schopni rychle procházet všemi vytvořenými značkami. U značek je možno nastavit status, zobrazit jejich historii od vytvoření až po aktuální stav a popř. přidat komentář.